Cereálie

Domácí müsli

 

Proč sáhnout raději po celozrnných cereáliích než-li po těch běžných? Celozrnné cereálie jsou z výživového hlediska bohatší na cenné látky a jsou zdrojem rostlinné vlákniny. Oproti tomu klasické cereálie bez celozrnné mouky nemají obsah vlákniny skoro žádný. Celozrnné cereálie jsou bohaté hlavně díky obalové vrstvě a klíčku, které obsahují vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty (například vitamín B a E, železo, zinek, jód, vápník a selen).

Nezapomínejte na to, že naše tělo by mělo denně přijímat 20 až 30 g vlákniny. Chutná, zdravá a energeticky hodnotná snídaně je ideálním začátkem našeho dne.

 


 

Celozrnné cereálie jsou ideální stravou na začátku nového dne. Lze je připravit přesně podle naší chuti a existuje velké množství, ze kterého si můžeme vybrat. Dodají nám potřebnou energii, vitamíny a minerály.

 

Cereálie s ovocem a jogurtem

 

Müsli

Doplňte cereálie v rozumném množství jogurtem nebo mlékem. Pokud budete chtít ještě více dietní verzi, můžete je zalít pouze horkou vodou. Cereálie můžete dochutit kousky čerstvého nebo sušeného ovoce, ořechy či semínky. Pokud máte chuť na sladký start dne, můžete jej dosladit medem.

 

Kaše

Máte chuť na kaši? Dejte přednost před přeslazenou instantní verzí domácí výrobě. Můžete si ji připravit doma i v práci. Kaše z ovesných vloček je velmi snadná a její příprava zabere jen chvilku.

Její základ se připravuje z mléka nebo vody. Vločky necháme odmočit a poté na mírném ohni za stálého míchání přivedeme k varu.  Až hmota získá kašovitou konzistenci, stáhneme ji z ohně a můžeme podávat.

Dle chuti ochutíme skořicí, pokrájenými kousky ovoce (jablka, meruňky, banán), kouskem másla či medem.

 

Tip: Pokud chcete docílit jemné kaše, připravte si ji z jemně mletých vloček.

 

Snídající žena na balkonu