Jarní detoxikace

jarni-detox1

 

Máme tu jaro, roční období plné vůní, květů a zelenající se trávy. Příroda se probouzí k plodnému období, kdy se střídá pochmurné počasí s jasnými oblohami. Jaro je pro nás také obdobím, ve kterém můžeme provést nejefektivnější detoxikaci organismu.

S příchodem jara je načase se zbavit všeho nepořádku, který v nás po dlouhé zimě zůstal. Podnikněte „jarní úklid“ nejen ve Vaší domácnosti, ale taky na Vás samých. Přírodní detox pročistí Vaše tělo, nastartuje metabolismus a dodá Vám příliv nové energie.

V dnešním uspěchaném stylu života lehce zapomínáme na lehký jídelníček a pravidelný pohyb. Zkuste se s příchodem jara zastavit a pročistit svůj organismus po dlouhé zimě, kdy tělo nemělo dostatek vitamínů z přírodních zdrojů a pohybu. Ulevte alespoň na pár dnů svému organismu a zbavte jej nahromaděných škodlivých látek.

 

 

Jak na to?

Ideální je si připravit krátký očistný program, který Vám bude vyhovovat. Stačí do své stravy zahrnout více čerstvé zeleniny a ovoce, potraviny s vysokým obsahem vlákniny, více pohybu a dopřát si procházky na čerstvém vzduchu. Samozřejmě je důležité zvýšit pitný režim, aby mělo tělo přes co vylučovat toxiny. Naopak se vyhněte tučným jídlům (především živočišným tukům), sladkostem, alkoholu, pití kávy, polotovarům a fast foodům.

 

jarni-detox2

 

Vyzkoušejte nápoje z čerstvě připraveného ovoce či zeleniny (fesh džusy), které jsou plné vitaminů, minerálů a vlákniny. Stále však nezapomínejte na zvýšený příjem tekutin (vody)! Zapojte do svého jídelníčku také čerstvé bylinky. Snadno k sehnání je bazalka, máta, šalvěj, tymián či zázvor. Nejvíce léčivý a antibakteriální je však česnek.

 

Dejte si týdenní dovolenou od kávy. Vyzkoušejte namísto ní bylinkový, zelený nebo bílý čaj.

 

Co během detoxikace vypusťte?

Pití kávy

Sladkosti

Kouření

Omezte alkohol

Omezte živočišné tuky

Vyhněte se polotovarům – nahraďte je čerstvou stravou

Fast foody

 

 

Pro koho není jarní dotoxikace určena?

Jarnímu detoxu by se měli vyvarovat diabetici, těhotné ženy, lidé s nestálým krevním tlakem a lidé se žaludečními vředy či onemocněním trávícího traktu.

 

Objevte kouzlo kopřiv

Na jaře také začíná růst tzv. královna léčivých bylin – kopřiva. Od března do dubna se sbírají její mladé výhonky. V tomto období má svoji největší sílu. Kopřiva má široké využití od čajů, přípravy „kopřivového špenátu“ až po kosmetické účely jako pleťové vody, vlasové tinktury. Ne nadarmo ji naše babičky používaly například do velikonočních nádivek.

 

kopriva

 

Příklady využití kopřivy:

Čaj : Lze jej připravovat z čerstvých kopřiv (lepší) či v průběhu roku ze sušených. Působí mírně antivirově (proti chřipkám), proti chudokrevnosti, čistí krev a zbavuje tělo škodlivin.

V kuchyni: Používají se listy kopřivy a připravují se na způsob špenátu, do rizota, noky a nudle nebo se z nich dělá polévka. Lze je použít i do omelet, bramboráků, závinů a nádivek.

V kosmetice: Používá se na vlasové vody nebo tinktury. Pomáhají proti padání vlasů, tmavé vlasy získávají lesk a světlé po ní tmavnou. Ze silného výluhu kopřivy se také připravuje pleťová voda, která příznivě funguje při akné.