Ořechy

orechy_uvod

 

Ořechy jsou spolu se semeny považovány za jedny z nejstarších potravin. I když jsme už většina z nás nejspíše zapomněli, ořechy patří do skupiny „skořepové ovoce“. Obsahují hlavně nenasycené mastné kyseliny omega 3, vitamín E, bílkoviny a další.

Pod pojmem ořechy, si každý z nás představí vlašské a lískové ořechy, mandle a velké množství exotických ořechů jako pistácie, para či makadamové ořechy. Říkáte si, že chybí ještě arašídy (burské oříšky)? Samotný název sice naznačuje, že by se mělo jednat o ořechy, ale arašídy patří překvapivě mezi luštěniny.

Nejzdravější jsou přírodní ořechy, které nejsou solené ani pražené. Výborné jsou i oleje z ořechů.

Vlašské ořechy

Složení tohoto druhu ořechu je takové, že se zařazuje mezi nejhodnotnější potraviny.

Vlašský ořech obsahuje 70% tuků, především zdravé nenasycené mastné kyseliny (převážně omega-3-mastnou), 18% bílkovin a cca 3% sacharidů. Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem vitaminu E, B1 a B6. Obsahují sůl, kyselinu listovou, hořčík, měď a zinek.

Obsažené živiny působí pozitivně na psychiku, podporují zdraví vlasů, pokožky, nehtů a příznivě ovlivňují sexuální potenci.

Uvádí se, že konzumace ořechů má protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.

 

vlasske 

 

Vlašské ořechy jako lék:

Sexuální problémy a neplodnost

Při angině pectoris

Diabetes

Při poruchách nervové soustavy

Snižují riziko infarktu myokardu, také srážlivost krve a její hustotu, krevní tlak

Pomáhají udržovat pružnost cév a brání ateroskleróze

Snižují riziko mozkové mrtvice a podporují činnost mozku

Při podváze

Napomáhají snižovat vysoký ldl cholesterol (jíst denně 80g ořechů po dobu 2 měsíců)

 

 

Lískové ořechy

Tento druh ořechu obsahuje kolem 60% tuků, 19% bílkovin a 5% sacharidů. Lískové ořechy jsou bohaté na vitamíny B3, B6 a hlavně vitamín E 23. Obsahují hořčík, fosfor, draslík, zinek, železo a mají také vyšší obsah kyseliny listové. Jejich využití je především v potravinářství, hlavně při výrobě čokolád. Olej z lískových oříšků se používá také v kosmetice a malířství.

 

liskové

 

Lískové ořechy jako lék:

Ledvinové kameny – nejlépe každé ráno.

Cukrovka – díky minimálnímu množství sacharidů, a zároveň energetické hodnotě jsou výborným doplňkem ve stravě diabetiků.

Vhodné jako posilující prostředek pro studenty a sportovce (spolu s medem), pro lidi oslabené nemocí a pro těhotné ženy.

Při nervovém a fyzickém vyčerpání, pro zlepšení paměti a k uklidnění.

Prospívají při neurózách.

 

 

Mandle

Sladké mandle obsahují kolem 50% tuku (34,1% mononenasycené a 11% polynenasycené), 20-25% bílkovin (obsahují více než bílkovin nežli maso, které má 15-20%) a 10 % sacharidů. Mandle obsahují vápník, hořčík, draslík, železo, fosforu, dále pak vitamíny skupiny B a velké množství vitaminu E – 24 mg , což je 350% denní potřeby. Mandle mají vysoký obsah hořčíku, díky němuž působí jejich pravidelné užívání jako uklidňující prostředek.

 

Suché mandle miska

 

Mandle jako lék při:

Výborný preventivní prostředek proti rakovině.

Měly by je pravidelně konzumovat těhotné a kojící matky, protože obsahují důležité látky pro vývoj plodu a kojence. Mandlové mléko dokonce podporuje tvorbu mateřského mléka.

Podporují růst vlasů, nehtů zpevňují kosti a zubní sklovinu, působí proti degenerativním změnám kloubů…

Stejně jako vlašské ořechy snižují hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Při osteoporóze a demineralizaci kostí.

Dobrý zdroj energie pro diabetiky.

Mají pozitivní účinky na srdce a cévy.

Posilují imunitní systém organismu.

Zlepšují průběh akné.

Posilují nervovou soustavu, pomáhají lépe překonat stres, deprese a únavu.

 

 

Pistácie

Obsahují 20,6% bílkovin , 48,4% tuků  a 14% sacharidů . Najdeme v nich mnoho vitamínů a minerálů, jako vitamíny skupiny B, A, E, a minerály jako vápník, draslík, fosfor a hlavně železo, zinek, měď, selen a další silné antioxidanty chránící před rakovinovým bujení. 

 

pistacie 

 

Pistácie jako lék:

Působí sedativně a podporují tvorbu svalové hmoty.

Jsou vhodné při revmatismu.

Skvělý lék na zhoršenou krvetvorbu v kostní dřeni a na některé druhy anémií (především na syderopenickou anémii).

Kombinace železa a mědi svým protianemickým účinkem převyšuje všechny farmaceutické přípravky s obsahem samotného železa. Účinek zvýšíte, pokud budete pistácie konzumovat s ovocem a zeleninou bohatými na vitamín C, který absorpci železa ve střevech zvyšuje.

 

 

Para ořechy

Tyto ořechy jsou nejbohatším zdrojem selenu a jsou bohatým zdrojem bílkovin. Obsahují 70% tuků, 15% bílkovin a 7% sacharidů, vitamíny A, B1, B2, B3, E a D, železo, hořčík, draslík fosfor a zinek. Tento druh ořechů se používá v čerstvé formě k přímé konzumaci, ve výživných tyčinkách nebo cukroví. Olej z para ořechů, bohatý na vitamíny se často používá v kosmetických přípravcích.

 

para_orechy

 

Para ořechy jako lék:

Doporučují se konzumovat především při nervovém vyčerpání, duševní slabosti a výpadcích paměti.

Mírně projímají.

Díky vysokému obsahu vitaminu B1 a jeho pozitivního účinku na nervovou soustavu jsou para ořechy skvělé pro ty, kteří se snaží přestat kouřit.

Jeho kvalitní olej bohatý na vitamíny vyživuje a revitalizuje pokožku.

Jsou nejbohatším zdrojem selenu, živiny, která pomáhá chránit buňky. Vyšší hladina selenu byla spojena se snížením rizika vzniku některých druhů rakoviny (např. močového měchýře a prostaty). Dva ořechy poskytnou více než denní potřebu.

 

 

Makadamové ořechy

Tyto ořechy paří k nejdražším na trhu, nejspíše je to tím, že jsou opravdu velmi chutné. Jsou nejtučnějšími ořechy vůbec. Obsah tuků tvoří 74%, přičemž 58% jsou nenasycené mastné kyseliny a neobsahují žádné transmasné kyseliny (mají negativní vliv na cévy a srdce). Makadamové ořechy jsou dobrým zdrojem vápníku, hořčíku, fosforu, železa vitaminu B1, B2, B3.

 

makadamovy_orech

 

Makadamové ořechy jako lék:

Jejich konzumace má blahodárný vliv na celý kardiovaskulární systém a chrání lidský organismus před vznikem arteriosklerózy.

Obsahují tuky, které snižují hladinu cholesterolu a zlepšují proudění krve koronárními arteriemi.

Jeho jedinečný olej se používá k masážím (bývá součástí nejkvalitnějších základních masážních směsí).

Obsahuje vitamíny A, B, E a ochranný UV-faktor 3 až 4. Proto je v kosmetice blahodárný.

Makadamový olej má dobré regenerační účinky, podporuje schopnost přirozené hydratace kůže zevnitř – napomáhá udržovat pružnou, vláčnou a elastickou. Jemně pečuje o citlivou dětskou pokožku. Hodí se i k ošetření poškozených vlasů – po aplikaci jsou hebké a poddajné.

 

 

Piniové oříšky

Jsou malou raritou mezi ořechy, protože to jsou vlastně semínka borovice. Obsahují 61% tuků složených převážně z polynenasycených mastných kyselin (kyseliny linolová a pinolová), které jsou důležité při tvorbě nervové tkáně a snižování hladiny cholesterolu v krvi. Dále pak 11,6% kvalitních bílkovin a hodně železa. Díky vysokému obsahu vitaminu B1 a esenciálních mastných kyselin pomáhají při poruchách nervové soustavy.

 

piniove_orechy

 

Piniové oříšky jako lék:

Mají blahodárný vliv na cévy a srdce.

Posilují nervový systém, plíce a pohlavní orgány.

Zlepšují průchodnost střev a mají mírně projímavé účinky.

Jsou vhodným lékem na anémii a poruchy nervové soustavy, při stavech úzkosti, při nadměrném stresu.

Doporučují se lidem, kteří trpí stresem a depresí.

Ideální při vyšší duševní zátěži (např. pro studenty).

Proti suchému kašli.

 

 

Pekanové ořechy

Jsou podobné jádrům ořechů vlašských, ale chuť mají o něco jemnější. Obsahují 71% tuků, 10% bílkovin a velké množství provitaminu A, vitaminů skupiny B, draslík, fosfor, vápník a železo. Pekanové ořechy obsahují také fytochemikálie, které vyvolávají proces známý jako apoptóza, při kterém se škodlivé rakovinné buňky požírají navzájem.

 

pekanove_orechy

 

Pekanové ořechy jako lék:

Pouhých pět pekanových ořechů obsahuje asi šestinu doporučené denní dávky zinku, který je zásadní pro fungování bílých krvinek, jež bojují proti bakteriím a virům, včetně nachlazení a chřipky. Také mohou hrát roli v ochraně nervového systému.

Pekany jsou na antioxidanty nejbohatší stromové ořechy a jsou mezi 15 potravinami, které obsahují nejvíce antioxidantů vůbec (např. lékořice, ostružiny, oregano atd.).

Konzumací jedné hrsti pekanových ořechů denně do našeho těla dostaneme více než 19 vitamínů a minerálů (vitamin A, vápník, hořčík, fosfor, zinek a několik vitaminů B).