Co prozradí společný spánek o vztahu a sexu

par-v-posteli

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, co může prozradit řeč těla během spánku s vaší drahou polovičkou? Co to odráží ve vašem sexuálním životě? Pojďme si představit pár základních partnerských poloh při spánku, a co o našem vztahovém rozpoložení vypovídají.

 

Poloha proti sobě

Jde o nejintimnější polohu. Pár při spánku leží čelem proti sobě a může být v objetí. Nohy mohou být křížem nebo se jinak překrývat. Poloha je poněkud méně pohodlná, a tak v ní nejspíše nevydržíte spát po celou noc. Tuto polohu většinou tvoří pár na začátku vztahu, kdy jsou do sebe partneři čerstvě zamilovaní nebo jsou krátce po milování.

Co znamená: Tato poloha vyjadřuje, že se svým protějškem netrávíte tolik času. Pravděpodobně jste časově vytížený/á a vyhovuje Vám to. Samozřejmě byste rád/a se svým protějškem trávil/a více času, ale právě to, že se nevidíte tak často, dělá společné okamžiky ještě vzácnější.

 

proti-sobe

 

Poloha lžíce

Jedná se o nejběžnější polohu v prvních 3 – 5 letech vztahu. Pokud je žena v zadní pozici, může to znamenat, že do vztahu dává více energie. Osoba na vnější straně řeší většinu problémů a snaží se vztah chránit, osoba na vnitřní straně je více citlivá. Pokud se genitálie dotýkají hýždí, poskytuje to oběma maximální fyzickou blízkost (nemusí být myšleno eroticky).

Co znamená: Tato poloha vyjadřuje, že máte čistý pohled na svůj vztah (manželství) a ve vztahu zastupujete klasickou roli.

 

lzice

 

Poloha šindel na střeše

Jeden z partnerů leží výš a druhý se hlavou opírá o rameno nebo jinou část těla (většinou muže – může to být ale i naopak). Tuto polohu upřednostňují páry, které jsou silně odhodlané brzy vstoupit do manželství. Pokud Vám nevyhovuje ležet čelem vzhůru, můžete polohu upravit tak, že si lehnete tváří dolu a částečně tak svého partnera budete překrývat. V této poloze partneři často sledují televizi.

Co znamená: U partnera povětšinou znamená silné ego a velký pocit nároku. I když žena leží na zádech, její hlava je opřená o rameno partnera, což naznačuje závislost na partnerovi. Z pohledu ženy se jedná o zpevnění partnerství a silné ochranné pouto.

 

sindel-na-strese

 

Poloha volné lžíce

Jedná se o velmi podobnou polohu jako je klasická lžíce, ale partneři vyžadují o trochu více prostoru a pohodlí. Pár se stále dotýká rukou nebo nohou, kontakt je tak pro oba partnery stále důležitý.

 

 

Co znamená: Většinou v této pozici spí partneři, kteří jsou spolu již delší dobu. Jedná se o způsob, jak vyvážit potřebu prostoru a blízkosti. Snižuje se tak tlak na sex, ale přesto jste své polovičce na blízku. Avšak kdykoliv budete chtít, můžete jít ke svému partnerovi blíže.

 

volna-lzice

 

Poloha dotek nohy

Některé páry se při přímém fyzickém kontaktu necítí pohodlně, potřebují mít dostatečné pohodlí. Proto jim více vyhovuje ledabylý dotek nohy nebo lehké překřížení nohou.

Co znamená: Tato poloha vyjadřuje zdravé kamarádství a je rovněž obvyklá po hádce.

 

dotek-nohy1

 

Poloha pronásledování

Pokud se chystáte jít spát po hádce, tak se můžete setkat s tím, že se k Vám partner otočí zády a odtáhne se od Vás. Vy pak většinou máte tendenci se na svého partnera v průběhu spánku tlačit. Tomu se říká nucená lžíce. Avšak někdy není zcela zřejmé, co partner, který se odtahuje chce doopravdy sdělit. I když se odtahuje, může ve skutečnosti chtít obejmout, a tak se odtažení může stát pozvánkou. Naučte se číst řeč svého partnera, stejně jako svou vlastní a nedělejte ukvapené závěry.

Naučte se číst řeč svého partnera, stejně jako svou vlastní a nedělejte ukvapené závěry.

 Co znamená: Tato poloha může odrážet napětí a neshody v partnerství.

 

pronasledovani